Yeni Örgü Modelleri> yeniorgumodeli.com

Dilimli Örgü Başlama Tekniği Videolu Anlatım

Merhaba değerli takipçiler sizler için Yeni örgü modelleri videolarımızı paylaşmaya devam ediyoruz .Bu modeli örgü başlangıçlarında yada bebek örgü kol ağızlarına yada yelek bitimi kazak altlarına kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Öncelikle modeli görmek isteyen arkadaşlarımız için paylaşayım daha sonra anlatımına geçiyim.
Evet modelimiz bu şekilde sevgili örgü severler.


Modelimizi Yapmak İçin Gerekli Malzemeler
3,5 Numara Şiş
Orta Kalınlıkta Bebek Yünü

Evet arkadaşlar geçelim motifimizin yapım aşamasına ipimizi alıyoruz 3,5 numaralı şişimizi de buradaki kilit nokta ilmeklerimizi atarken mutlaka iki şişimizi birleştirerek atacağız ilmeklerimizi. Eğer tek şiş başlarsanız örgünüz toparlanacak ve çirkin bir görüntü elde etmiş olacaksınız. O yüzden mutlaka çift şiş kullanarak örgünüze başlayın.
İki şişimizi birleştirdik ve ilmeklerimizi atmaya başlıyoruz her model için 10 adet ilmeğe ihtiyacımız var yani bir adet model 10 adet ilmekten oluşuyor. Ben şişime 42 adet ilmek attım bu 42 adet ilmek bana 4 adet motif için yeterli olacaktır siz sayıları motif sayısına göre çoğaltıp azaltabilirsiniz.


Bu MODELİ ÖRECEK VE KULLANACAKLAR İÇİN ÖNEMLİ BİR BİLGİ VERMEK İSTİYORUM;
Her model 10 ilmekten oluşuyor ama bu 10 ilmek modelin bitiminde 4 adet ilmeğe düşüyor modelin üst bölümünü hesaplarken burası eksileceği için 4 ve katları olarak başlangıcını yukarı bölümü örerken ayarlayabilirsiniz. Çünkü 10 ilmekle başladığınız zaman model bittiği zaman 10 ilmek kalmayacak şişimizde her model için 4 adet ilmeğimiz kalacak.
Şimdi başlangıç ilmeğimi örmeden alıyorum 2. ilmeğimi düz olarak örüyorum bu düz olarak ördüğüm ilmeği düz olarak şişime tekrar alıyorum. daha sonrasında bu düz olarak ördüğüm ilmeğin üzerinden diğer ilmeği mi atlatıyorum bunu aynı şekilde9 adet ilmek olana kadar atlatma ilmeğimi aynı ilmekte yapıyorum. Yani bir tane düz ilmek örüyorum bu ilmeğin üzerinden 9 adet ilmek atlatarak örneğimi serbest bırakıyorum. sonrasında bu ilmeğimi sağ ilmeğime tekrar alıyorum. İpim örgümün başlangıç noktasında kaldı .
2.MOTİFİMİZ İÇİN;
Şimdi 1 adet ilmeğimi düz olarak örüyorum bunları örerken ipinizi çok gevşek bırakmayın normal sıkılıkta örmeye özen gösteriniz. Ve ördüğünüz bu ilmeği tekrar şişinize geri alın yukarıda ilk motifte yaptığımız işlemi yine tekrar ediyoruz üz olarak ördüğüm ilmeği düz olarak şişime tekrar alıyorum. daha sonrasında bu düz olarak ördüğüm ilmeğin üzerinden diğer ilmeği mi atlatıyorum bunu aynı şekilde9 adet ilmek olana kadar atlatma ilmeğimi aynı ilmekte yapıyorum. Yani bir tane düz ilmek örüyorum bu ilmeğin üzerinden 9 adet ilmek atlatarak örneğimi serbest bırakıyorum. sonrasında bu ilmeğimi sağ ilmeğime tekrar alıyorum.

  1. MOTİFİMİZ İÇİN;
    Düz olarak ördüğüm ilmeği düz olarak şişime tekrar alıyorum. daha sonrasında bu düz olarak ördüğüm ilmeğin üzerinden diğer ilmeği mi atlatıyorum bunu aynı şekilde9 adet ilmek olana kadar atlatma ilmeğimi aynı ilmekte yapıyorum. Yani bir tane düz ilmek örüyorum bu ilmeğin üzerinden 9 adet ilmek atlatarak örneğimi serbest bırakıyorum. sonrasında bu ilmeğimi sağ ilmeğime tekrar alıyorum.
    4.MOTİFİMİZ İÇİN; Düz olarak ördüğüm ilmeği düz olarak şişime tekrar alıyorum. daha sonrasında bu düz olarak ördüğüm ilmeğin üzerinden diğer ilmeği mi atlatıyorum bunu aynı şekilde9 adet ilmek olana kadar atlatma ilmeğimi aynı ilmekte yapıyorum. Yani bir tane düz ilmek örüyorum bu ilmeğin üzerinden 9 adet ilmek atlatarak örneğimi serbest bırakıyorum. sonrasında bu ilmeğimi sağ ilmeğime tekrar alıyorum.
    Ve son ilmeğimi düz olarak örerek örgümü bitiriyorum. Örgümüz bu şekilde sıralı dizilmiş modellerden oluştu arka kısma geldik hanımlar onu da videoyu
    seyrederek yapabilirsiniz hepinize kolay gelsin iyi örgüler diliyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ