Gerçek Selanik Örgü Yapılışı Videolu Anlatım.

  • 05 Mayıs 2020
  • 1.705 kez görüntülendi.

Merhaba sevgili örgü severler Herkesin yapmakta zorlandığı ama çok basit olangerçek selanik modelimizin yapımını anlatacağız;

Örneğimizi yaparken özellikle tek sayılar kullanmaya özen gösterin model daha rahat kurulabiliyor. İlmeklerimizi atmaya başlıyoruz. On beş ilmekle başlayalım tek sayılardan oluşması gerekiyor her iki yüzündede aynı işlem uygulanmaktadır. Hep ter örgü olarak devam ediyor ilk ilmegi aldıktan sonra ipimiz hep bizden tarafta kalacak örer gibi yapıp ipiyle beraber üstünden alıyoruz birtane ilmegimizi ters örüyoruz digerini örer gibi ipiyle alıyoruz modele bu şekilde devam ediyoruz.

Arka tarafta ilk ilmeği örmeden alıyoruz ikinci çift olan ilmeği ters örgü olarak örüyoruz tek olan ilmeği örmeden ipimizi üstünden alıyoruz modelimize bu şekilde devam ediyoruz son ilmeğimizi de ters örerek alıyoruz  bu örgümüz genellikle kalın şiş ve kalın yünle  kendini gösteriyor ozaman ilmekler daha belirgin durur ilk sıralarda örgü kendini belirtmez  ördükçe doku elde edilir. Selanik örgü zor gibi görünsede kolay bir örgüdür.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ