Yeni Örgü Modelleri> yeniorgumodeli.com

Tek Parça Sutaşı Modeli Gelinkız Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Merhabal sevgili www.yeniorgümodeli.com çeyizlik yelek anlatımı yapıyorum takipçileri bugün sizlere sutaşı bayan yelek modelini anlatacağım  bu yelek modelini gelin kızlarınız içinde kullanabilirsiniz isterseniz kendiniz giyebilirsiniz. Arkadaşlar yeleğimiz tek parça halinde yapılan bir yelektir.

 Sutaşı Yeleğimiz için Gerekli  Malzemeler;

2 adet Angora Yeleklik  İp

İpim 100 gr

İPİM 550 MT

2 Numara Tığ

Modelimiz oldukça kolay ve güzel bir model olduğunu düşünüyorum Umarım sizde beğenirsiniz yeleğime  Ben hafif bi bastırdım sizde ütü yapacaksınız kısık ayarda  eğer çok yüksek ayarda yaparsanız yeleğiniz dağılabilir süne bilir. Bu yeleğim 38 ve 40 bedenler içindir.

Ve yeleğimizi başlarken  38 direk üzeri kurdum .Eğer siz daha büyük veya daha küçük yapmak isterseniz her iki beden için 4 ile 6 tane direk arası ekleyebilirsiniz .

Eğer 4 tane direk eklerseniz iki tanesini önlerde dağıtır sınıf iki tanesini bile kalkayım atarsın Eğer 6 tane eklerseniz 2 tane Önlere İki tanesini de  direk arkaya atarsınız.

Eğer 6 adet direk ekliyorsanız 2 tane önlere 2 tane arkaya 1 rer tane koltuk altlarına dağıtabilirsiniz.

Modelimiz son derece kolaydır arkadaşlar unun için tam tamına 2 yumak ip kullandım İlerleyen sürelerde zaten gömeceksiniz her aşamasını sizlerin detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağım  yinede Kafanıza takılan bir şey olursa videonun  altına yorum olarak bırakabilirsiniz yapacak olan herkese şimdiden kolaylıklar diliyorum.

Tek Parça Sutaşı Modeli Gelinkız Yeleği Yapılışı Detaylı Anlatım

Evet  geçelim  yeleğimizin yapılışına 4 dün katları olarak yeleğimize başlıyoruz. Yelek ipinizi belinize dolayarak ölçüyü ayarlayabilirsiniz arkadaşlar. Ben zincirimi belime dolayarak ayarladım. Belinizi tam sıkmayacak şekilde ayarlayın .

Zincirlerimi  ördüm ve ekstradan 3 adet zincir dahaçektim

 3 tane zincir sayıp 4. Zincire  bir dolayıp batıyorum 2 seferde yukarı çıkıyorum buraya 2li tırabzan yapıyorum tığıma bir kez daha doladım bir zincir ilerisini batarak 2 seferde çıkıyorum bu şekilde bütün zincirler bitene kadar  devam ediyoruz.

Sıra sonuna geldik 2 adet zincir çektim de cevirdim  örgümü tığıma 1 kez doladım bu noktaya biraz daha dikkat etmenizi istiyorum. Bir kez doladıktan sonra tırabzanımın dibindeki deliğe batıyorum.

Ve 2 li tırabzanımı yapmış oluyorum arkadaşlar aynı şekilde sıra sonuna kadar 2 li tırabzan yaparak devam ediyorum. Geldik sıra sonuna  burada yani 3. sırada modelimizi kurmaya başlıyoruz.

Modelimizi kurarken 4 katları üzerinden kuruyoruz ön patımız için 8 adet  2 li tırabzan yapıyoruz hanımlar bu giriş tırabzan sayısını dilerseniz 6 adet diler seniz de 10 adet yapabilirsiniz o sizin göz zevkinize kalmış arkadaşlar.

3 Adet zincir çektim tığıma 1 adet doladım 3 adet tırabzan atlayım 4. Tırabzana batıyorum ve 2 seferde yukarı çıkıyorum. Tekrar 3 adet zincir çektim bir doladım 3 adet trabzan başı atlayıp 4. Tırabzana batıyorum 2 seferde yukarı çıkıyorum.

Burada kutucuklar oluşuyor bu kutucukları elinizin sıkılığına yada gevşekliğine göre ayarlayabilirsiniz örgü severler.

Sıra sonuna kadar bu kutucuklardan yaparak devam ediyoruz. Bu arada sıra sonunda 8 adet 2 li tırabzan daha yapacağız bunu unutmayalım 8 adet 2 li tırabzanımızı yaptık. Ve geri döndük  3 adet zincir çekiyoruz 8 adet 2 li tırabzanımızın üzerine 8 adet 2 li tırabzan yapıyoruz. Tırabzanımızı yaptık tığımıza dolamadan yan kutucuğun içerisine batıyorum ve burayı sık iğne olarak bağladım.

Tığıma 1 kez dolayıp diğer kutucuğun içerisine  giriyorum buraya 2 li tırabzan yapıyorum bu  kutucuğun içerisinde 4 adet 2 li tırabzan olana kadar devam ediyorum. 2 adet zincir çekiyorum ve aynı kutucuğa yine 4 adet 2 li tırabzan yapıyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ