Tığ işi Yazma Oyası Kır Çiçekleri Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

  • 11 Mayıs 2020
  • 47 kez görüntülendi.

Merhaba örğüseven bayanlar.

Tığ işi Yazma Oyası Kır Çiçekleri Modeli Yapılışını anlatacağız

        Öncelikle yazmamızın alt kısmını iki zincirle suyumuzu gidiyoruz. Sonra kökçükleri oluşturuyoruz en son farklı renklerle çiçeklerimizi yapıyoruz biz bu modelde iki renk kullandık siz yazmanıza göre renk sayısını ayarlayabilirsiniz.

Modelimize başlıyoruz yazmanın baş kısmını bir örümcek yapıp ipimizi tığımıza ikikere doluyoruz dördüncü suya batıyoruz üç kere de trabzan yapıyoruz daha sonra üç tane zincir çekeceğiz baş kısmına batacağız trabzanımızı yapıp bir zincir çekip aynı yere tekrar batıyoruz üç zincir çekip trabzanımızı yapıyoruz bir zincirle tekrar baş kısmına batıyoruz tekrar üç zincir çekip trabzanımızı yapıyoruz bir zincirle tekrar baş kısmına batıyoruz üç zincir daha çekip baş kısmına tekrar batıp sık iğnelerimizi yapıyoruz beş tane sık iğne yapıyoruz aynı battığımız yere tekrar batıyoruz. çiçeğimizin kök kısmı olan yeride sık iğneyle aşşağıya kadar ineceğiz altı sık iğne yeterli oluyor en alt kısma batarak bir tane zincirle sıkılıyoruz . tekrar bir örümcek daha yapıyoruz tığımızı ikikere dolayıp üçüncü suya batıyoruz üç defada trabzanımızı yapıyoruz tekrardan dört zincir çekip trabzanımızın baş kısmına batıyoruz sık iğneyle aşağıya kadar iniyoruz. Diğerinden farkı birisi çimenli birisinin sade olması kökçüklerimizi bu şekilde tekrar ediyoruz.

Şimdi çiçeklerimizin yapımına geçiyoruz renkli ipimizi alıp ilk çimenimiz in en tepe kısmına batıyoruz  üç zincir çekip tığımızı bir kere doluyoruz dört tane trabzan yapıp bir tane zincir çekiyoruz aynı yere batarak sıkıştırıyoruz  tekrar üç zincir çekip tığımızı bir kere doluyoruz dört tane trabzan yapıp bir tane zincir çekiyoruz aynı yere batarak sıkıştırıyoruz tekrar üç zincir çekip tığımızı bir kere doluyoruz dört tane trabzan yapıp bir tane zincir çekiyoruz aynı yere batarak sıkıştırıyoruz üç zincir daha çekerek yandaki çimenin tepe kısmına batıyoruz aynı çiçek işlemini burdada tekrarlıyoruz. İlk çiçeğimizi yapmış oluyoruz hanımlar ipimizi keserek veya kopararak diğer çiçeğimize  geçebilirsiniz.

   Sitemizi ziyaret edip diğer modellerimizi inceleyebilirsiniz . Şimdiden hepinize kolay gelsin hanımlar.

Tığ işi Yazma Oyası Kır Çiçekleri Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ