Rekor Kıran Bayan Yelek Modeli Videolu Anlatım

Merhaba kuzularım www.yeniorgumodeli.com editörlerinden Pamuk teyze , kuzularım bugün sizlerle şahane bir örgü modeli öğreneceğiz , her türlü yeleklerde şallarda süveterlerde ve birçok el işlerinizde kullanabileceğiniz bu model göründüğü gibi zorda değil hadi başlayalım kuzularım.

Malzemeler;

-3.5mm şiş

– orta kalınlıkta yumak ip

         HAZIRLIK

-öncelikle sizlere modelimi tanıtayım kuzularım örgümün başına sonuna ve ortasına kahve çekirdeği modeli uygulayacağız, aralarda ise minik yaprak modelleri uygulayacağız.

– model 12+12+12+….+3+2 ilmekle örülmektedir

           Hadi başlayalım kuzularım J

-KUZULARIM şişime 29 ilmek aldım ve bir sıra düz ördüm

-kenar ilmeğimi örmeden aldım.

-3 ilmek düz, 3ilmek ters, 3 ilmek düz ,3 ilmek ters sıra boyunca böyle örüyorum ve kenar ilmeğimi örüp örgümü çeviriyorum.

– kenar ilmeğimi örmeden alıp 3ilmek ters, 3 ilmek düz sıra boyunca örüp kenar ilmeği de örüyorum örgümü ters çeviriyorum

-kenar ilmeğimi örmeden alıyorum 3 ilmeği kahve çekirdeği için kullanacağim 3. İlmeği alıp 1 -2. ikinci ilmeğin üzerinden geçiriyoruz ve 1 ilmek düz ve 1 ilmek artırıyoruz 1 ilmek düz örüyoruz 2 ilmeği ters olarak örüyoruz ve 2 ilmeği kesiyoruz1 arttırıyoruz 1 düz örüyoruz 1arttırıyoruz 2 ilmeği düz olarak kesiyoruz 2 ilmek ters örüyoruz ve kahve çekirdeği modeline geçiyoruz, gözümüzle 3 ilmek ayırıyoruz 3. İlmeği 1-2. İlmeğin içinden geçiriyoruz 1 ilmek düz örüyoruz 1ilmek artırıp 1 ilmek düz örüyoruz, yaprak olan bölüme geliyoruz 2 ilmek ters örüyoruz 2 ilmek kesiyoruz 1 arttırıp 1 düz örüyoruz 1 ilmek arttırıp 2 ilmek kesiyoruz 2 ilmek ter örüyoruz, kahve çekirdeği modeline geldik 3 ilmek ayırıyoruz 3. İlmeği 1-2. İlmeğin içinden geçiriyoruz 1düz örüp 1 arttırıyoruz 1düz örüyoruz örelim kenar ilmeği de örüp örgüyü  çevirelim.

-kenar ilmeği örmeden alıyoruz  ve ilmekleri yönlerine göre öreceğiz 3 ilmek ters, 2 ilmek düz, 5 ilmek ters,2 ilmek düz,3ilmek ters, 2ilmek düz, 5 ilmek ters , 2ilmek düz, 3 ilmek ters  ve kenar ilmeğimizi örelim örgümüzü çevirelim

– kenar ilmeği örmeden alıyoruz 3 ilmeği düz örüyoruz, 1ters örelim,2 ilmeği keselim 1 düz örüp 1 arttıralım ,1 düz örelim 2 ilmeği düz keselim, 1 ilmeği ters örelim, 3 ilmek düz örelim, 1 ters örelim , 2 ilmeği keselim, 1 ilmek düz örüp 1 arttıralım, 1düz örelim1 arttıralım, 2ilmeği keselim,1 ilmek ters 3 ilmek düz ve son ilmeği de örelim örgüyü çevirelim

-ilk ilmeği örmeden alıyoruz  ve ilmekleri yönlerine göre öreceğiz 3 ilmek ters, 1 ilmek düz, 7 ilmek ters,1 ilmek düz,3ilmek ters, 1ilmek düz, 7 ilmek ters , 1ilmek düz, 3 ilmek ters  ve kenar ilmeğimizi örelim örgümüzü çevirelim.

-kenar ilmeği örmeden alalım yapraklarımızı kapatacağız , 3 ilmek ayırıyoruz 3. İlmeği 1-2. İlmeğin içinden geçirelim 1düz örelim 1 ilmek arttıralım 1 ilmek düz örelim,1 ters örelim,1 arttırıyoruz,2 ilmek alıp kesiyoruz,3 ilmek düz örüyoruz,2 ilmeği kesiyoruz ,1 ilmek arttırıyoruz, 1 ilmek ters örüyoruz ve kahve çekirdeği modelimize geçiyoruz 3 ilmek ayırıyoruz 3. İlmeği 1-2. İlmeğin üstünden geçiriyoruz  1 ilmek düz 1 ilmek arttırıyoruz 1 ilmek düz örüyoruz, 1 ilmek ters örelim, 1 ilmek arttıralım, 2 ilmek keselim,3 ilmek düz,2 ilmek keselim, 1 ilmek arttıralım,1 ilmek ters örelim ve kahve çekirdeği modelimizi yapalım kuzularım 3 ilmek ayıralım 3. İlmeği 1-2. İlmeğin üzerinden geçirelim, 1 ilmek düz 1 ilmek arttıralım , 1ilmek düz ve kenar ilmeği örelim.

-kenar ilmeği örmeden alıyoruz  ve ilmekleri yönlerine göre öreceğiz 3 ilmek ters, 2 ilmek düz, 5 ilmek ters,2 ilmek düz,3ilmek ters, 2ilmek düz, 5 ilmek ters , 2ilmek düz, 3 ilmek ters  ve kenar ilmeğimizi örelim örgümüzü çevirelim

– kenar ilmeği örmeden alıyoruz 3 ilmeği düz örüyoruz, 2ters örelim, 1 ilmek arttıralım,2 ilmeği keselim 1 düz örüp , 2 ilmeği keselim,1 arttıralım , 2 ters örelim , kahve çekirdeği modeline geldik 3 ilmek ayıralım 3. İlmeği 1-2. İlmeğin içinden geçirelim 1 düz örelim 1 arttıralım 1 düz örelim,2 ilmeği ters örelim, 1 arttıralım, 2ilmeği keselim,1 ilmek düz örelim,2 ilmek daha keselim, 1 arttıralım 1ilmelk ters örelim , kahve çekirdeği için 3 ilmek ayıralım 3. İlmeği 1-2.ilmekten geçirelim 1düz örüp 1 arttıralım 1 düz örelim ve son ilmeği de örelim örgüyü çevirelim.

 Böyle devam ediyoruz kuzularım sizleri çok seviyorum kendinize iyi bakın beni sosyal medya hesaplarımdan takip ederseniz  çok mutlu olurum ESENLİKLE KALIN .

BENİ BOL BOL ZİYARET EDİN TÜM SOSYAL HESABİM MEVCUTTUR BENİ ORALARDAN TAKİP EDEREK İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ

Facebook Gruplarım https://www.facebook.com/groups/394956174004519/

İnstagram https://www.instagram.com/bilgievimnet/

Youtube https://www.youtube.com/watch?v=1hkvM109Z1s

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ